”A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle.
Most, amikor elküldtek, az útrabocsátó Hatalom így szólt:
"Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit,
segíts, adj enni, adj ruhát, mindenkire úgy vigyázz,
mint magadra, és ne hagyd a sötétségben elmerülni.
Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, osszad meg.
Az egész világ a tiéd. Szabad vagy a kövektől az éterig.
Ismerd meg, hódítsd meg, senki sem tiltja, de jaj neked,
ha magadnak tartod. Elbocsátalak téged is, mint mindenkit,
felelős vagy minden emberért aki veled él,
és el kell számolnod minden fillérrel, amit magadra költöttél,
minden örömmel, amit magadba zártál,
s minden boldog pillanattal, amit magadnak tartottál meg.
- Most eredj, és élj, mert a világ a tied!”
Hamvas Béla: Scientia Sacra MEGHALLGATOTT
Dr. Szentesy András, egyetemi doktor, a műszaki tudományok kandidátusa, címzetes egyetemi tanár. 1998 óta foglalkozott feleségével együtt dr. Edmond Bordeaux Székely professzor életmentő könyveinek magyarra fordításával, kiadásával és az ősi tudás, a természetes és egészséges testi-lelki életmód terjesztésével, a Living Earth - Élő Föld Kiadó Kft ügyvezető igazgatójaként és az Egészséges Jövőnkért Egyesület elnökeként. A szerző 1988-ban egy posztdoktori ösztöndíjjal került ki Kanadába, ahonnan 1999-ben feleségével azért jöttek haza, mert meggyőződésük, hogy az a tudásanyag, amit az emigrációban megismertek és megtapasztaltak, annyira fontos, hogy azokat honfitársaiknak is meg kell ismerniük. 1996 óta, rákbetegsége ismételt kiújulásától feleségével vegetáriánus, illetve azóta került szorosabb kapcsolatba az ősi alternatív és keleti gyógymódokkal, az ezoterikus ismeretekkel, mint autodidakta rák túlélő. E témákban, mint meghívott előadó rendszeresen tartott előadásokat, írt cikkeket, többször szerepelt a TV-ben és a rádióban. Az elmúlt években 16 Székely könyvet fordított angolból magyarra, 14 cikket írt, valamint 12 előadást tartott különböző fórumokon, konferenciákon. Nagy szakmai múltját felváltotta egy sokkal nemesebb és életbevágóbb cél, a magyarság testi-lelki egészségének jobbítása érdekében egy misszióra, amelyért feleségével együtt fáradhatatlanul dolgozott.
2002-ben kezdte el A túlélés titka I-III. c. könyvének írását, amelyet csak azért nem tudott a megígért időre befejezni, mert 2004 áprilisában egy felelőtlenül előkészített kisebb műtéti beavatkozás után két nappal föllépett nála egy iszkémiás sztrók, amelynek következtében lebénult a jobb keze és lába. De életmódjának és óriási élni akarásának köszönhetően három hónap múlva már a kocsiját vezette, és leírta mindazt, amit a hazai egészségüggyel kapcsolatban megtapasztalt.
Azonban a hatalmas stressz és a rengeteg gyógyszer-vegyszer hatására erős immunrendszere megroppant, ezért a ráksejtek immár harmadszor is feléledtek, és támadásba lendültek. Kétségbeejtő testi-lelki szenvedéseit a „Szemtől szembe a magyar egészségüggyel”, A túlélés titka harmadik könyvében írta meg, de könyvét befejezni nem tudta, mert 2005 októberétől, 2006 március 1-ig szörnyű élet-halál harcát vívta.
Hogy az életük még most se legyen egyszerű, felesége 2006. január 9-én súlyos balesetet szenvedett, amiből szerencsésen felépült. A hatalmas testi és lelki megpróbáltatásokból föleszmélve, Zsuzsa írta meg könyvük mindenkit megrázó befejező részét.
KI KICSODA II. – OMIKK – 1988. 340 o.
(Az apró betűs rész rövid kiegészítője a könyvrészletnek)
Született Budapesten, okl. földmérő mérnök, egyetemi doktor, kandidátus, címzetes egyetemi tanár.
Munkahelye: MÉM Földügyi és Térképészeti Hivatal, Földmérési és Térképészeti Főosztály, főosztályvezető h.
(Középiskoláit Karcagon végezte, ahol 1954-ben érettségizett, kitűnő eredménnyel, majd ugyanebben az évben felvételt nyert a Nehézipari Műszaki Egyetem Bánya- és Földmérőmérnöki Karára (Sopron), ahol 1959-ben diplomázott. Szakmai-oktatói tevékenysége elismerése jeléül 1987-ben, megkapta a címzetes egyetemi tanári címet a Soproni Egyetemen.)
Társadalmi szervezetek: Geodéziai és Kartográfiai Egyesület elnökségi tagja, Neumann János Számítógép Tudományi Társaság Államigazgatási Alkalmazások Szakosztály vezetőségi tagja, Magyar Asztronautikai Társaság alapító tagja, IAG (International Association of Geodesy – Nemzetközi Geodéziai Szövetség), ISPRS (International Society for Photogrammetry and Remote Sensing – Nemzetközi Fotogrammetriai és Távérzékelési Társaság) Nemzetközi Bizottság, MTA Geodéziai Tudományos Bizottság Kozmikus Geodézia, valamint az Erőforrás kutatás Albizottság tagja.
Szakmai tudományos tevékenység: geodéziai kutatás-fejlesztés tevékenységének irányítása, Kozmikus Geodéziai Obszervatórium (Penc) létrehozása (1969-1976), a távérzékelés mezőgazdasági és térképészeti alkalmazása; az egységes országos helyzeti azonosító (geokód) rendszer kialakítása, kandidátusi disszertáció: Távérzékelés és térbeli információs rendszerek (GIS).
(1973-ban két hónapig ösztöndíjasként Angliában, majd 1976-ban Finnországban tanulmányozta a műhold megfigyelési és adatfeldolgozási módszereket. 1971-ben a magyar-finn geodéziai együttműködési megállapodás előkészítését oldotta meg. 1972-ben pedig a Francia Űrkutatási központtal /CNES/ kötendő kozmikus geodéziai együttműködési szerződés általa összeállított tervezetét egyeztette Párizsban; a szerződés minimális módosítással került aláírásra. A szakágazatnak mindkét kapcsolatból jelentős előnyei származtak.
1977. elején lett a távérzékeléssel kapcsolatos fejlesztések felelőse. 1977. novemberében részt vett az USA-ban [PURDUE UNIVERSITY, West Lafayette, Indiana} a távérzékelés alkalmazásával [remote sensing technology and application} kapcsolatos tanfolyamon. Lényegében az ezután készült jelentésében megfogalmazott javaslatok alapján indult meg a MÉM területén az ez irányú fejlesztés. 1984-ben a BME Építőmérnöki Karán kiváló minősítéssel elfogadást nyert a doktori disszertációja, majd doktori szigorlatot tett summa cum laude értékeléssel. 1985-ben megvédte a „Távérzékelés és a térbeli információs rendszerek” c. kandidátusi disszertációját. A távérzékelés mezőgazdasági és általános népgazdasági hasznosításával kapcsolatos K + F tevékenységben is aktívan részt vett, részben a felsorolt szakirányú bizottságokon keresztül, részben a kutatásokban való személyes közreműködése révén. Így pl. a MÉM keretében kialakítandó mezőgazdasági információs rendszer tudományos megalapozásában, amelyben a távérzékelési technika biztosíthatja a dinamikus funkciót.)
Oktatói tevékenység: középfokú földmérő-képzés, meghívott előadó az Erdészeti és Faipari Egyetem Földmérési és Földrendezési Főiskolai Karán, és a BME Erőforrás-kutatási szakmérnöki tagozatán.
(A felső- és középfokú földmérési szakemberképzésben 1963. óta folyamatosan közreműködött, mint a tankönyvek írója, lektora, vagy mint előadó, vizsgáztató. Az EFE Földmérési és Földrendezői Főiskolai Karon, illetve elődjén, először gyakorlatot vezetett az 1974/75. tanévben, majd a Felsőgeodézia tárgyat adta elő, és a távérzékelési témakörben meghívott előadóként működött, továbbá 1982, 1984 és 1986-ban a BME erőforrás-kutatási szakmérnök képzés keretében az Autamizált képfeldolgozás tárgyát oktatta. Egy társszerzővel írott tankönyvek közül a Földméréstan III. 1983-ban nívódíjat kapott.)
Szakmai tudományos irodalmi tevékenység: 79 publikáció szerzője, illetve társszerzője, angol-magyar fotogrammetriai szakszótár, 7 tankönyv társszerzője, 1 könyv három nyelven, 40 előadás itthon és külföldön.
(1973-ban a MOM felkérésére „Geodéziai mérések” címmel írt könyvet, amely először spanyolul, majd angolul, később átdolgozva és kibővítve franciául is megjelent (272 oldal, 198 ábra). Társszerzője a következő, jelentősebb szakmai összeállításoknak, tanulmányoknak: „A szatellita geodézia helyzete és feladatai” /MTA X. osztály, 1971/; „A kozmikus felvételek népgazdasági hasznosítása” /OMFB, 1980/, valamint az ugyanilyen tárgyú 3514/1979. MT határozat előterjesztésének, „Nagyszámítógépes műszaki adattárak fejlesztése” /OMFB, 1980/; „Az ÁMT elterjesztése és gazdasági jelentősége /OMFB, 1984/. A fent említett szakmai és tudományos fórumokon mintegy 40 előadást tartott itthon és külföldön, főként angol nyelven.)
Kitüntetések: Térképészet Kiváló Dolgozója, Munka Érdemrend bronz fokozata*, Fasching Antal Emlékérem. (a magyar-szovjet űrrepülés távérzékelési programjához kapcsolódó „Expedíció” program szervezéséért és irányításáért, Farkas Bertalan űrrepülésének földi és légi felkészítése terén végzett szakmai munkájáért.)
(A túlélés titka I. könyvben röviden leírta mindazon élethelyzetet, amelynek köszönhetően önhibáján kívül hátat fordított szakmájának, amelyet 26 éven keresztül hűségesen szolgált, és amely aztán elárulta őt, oly annyira, hogy az „illetékesek”, még a mai napig képtelenek a rehabilitálására.)
Dr. Szentesy E. András: Székely Ödön a polihisztor - ELIXIR Magazin 2000. október
Levente: Esszénus Béke Evangélium - Természetgyógyász Magazin, 2001. február
Dr. Szentesy E. András: Változtatni soha nem késő – ELIXIR Magazin, 2001. március
Dr. Szentesy E. András: Jó gondolatok szavak és cselekedetek – ELIXIR, 2001. április
Dr. Szentesy E. András: Edmond Bordeaux Székely – ÉLETERŐ, 2001. 2002.
Dr. Szentesy E. András: A legnagyobb játszma – ELIXIR Magazin, 2002. március
Szepesi Dóra: A túlélés titka – IDEÁL Magazin, 2002. április
Dr. Szentesy E. András: A legnagyobb játszma – SAKKÉLET, 2002. május
Dr. Szentesy E. András: A túlélés titka I-III. – KÉPES EXTRA, 2002. november
Dr. Szentesy E. András: Esszénus Béke Evangélium – KÖNYVHÉT, 2003. szeptember
Bunyevácz Zsuzsa: Igazság születik – NEMZETŐR, 2003. December 31.
Dr. Szentesy András és Szentesy Zsuzsa: A Túlélés titka I-III.
Dr. Szentesy Andrásné: A túlélés titka I-III. - DVD - ECHO TV, 2008. november-december
Dr. Szentesy Andrásné: Esszénus könyvek - DVD - ECHO TV, 2008. nov.-december
Dr. Szentesy Andrásné: Természetes Élet könyvei - DVD - ECHO TV, 2008. november-december
"Tegyünk félre mindent, ami elválaszt bennünket,
és koncentráljunk arra, ami összeköt minket!
Egyesítsük az Élet erőit a Halál erőivel szemben!"
- ROMAIN ROLLAND -